استفاده از دروبین های مدار بسته یکی از بهترین راهکار هایی است که میتوان به سبب آن نظارت و کنترل خود را بر اماکن و افراد با کمترین هزینه و بیشترین باز دهی انجام داد. با استفاده از امکانات جدید و بروز در دوربین مدار بسته می توان از هر نقطه از جهان از طریق گوشی موبایل و تبلت و یا کامپیوتر خود ،کلیه اماکن مورد نظر خود را بدون حضور فیزیکی ،به راحتی کنترل کرد.

انواع دوربین های مدار بسته

آنالوگ

این قبیل دوربین ها ،انواع بسیار رایجی از دوربین های مدار بسته هستند که بصورت مختصر میتوان گفت یک سیستم ساده و ارزان قیمت برای کاربران غیر حرفه ای است.

IP

دوربین های مدار بسته تحت شبکه ای هستند که نوع حرفه ای تری لز دوربین های حفاظتی و امنیتی به شمار می آیند که کیفیت بسیار بالایی داشته و به همان نسبت نیز پر هزینه می باشند.

HD

این نوع از دوربین های مدار بسته با به کار گیری کابل کواکسیال همانند دوربین های آنالوگ ولی با کیفیت تصویر بالاتر ، وضوح ، رنگ و رزولوشن بالاتری ارائه می دهند.

لوازم جانبی در دوربین های مدار بسته

لوازم جانبی در دوربین های مدار بسته از ملزومات نصب این سیستم ها می باشند. از مهم ترین لوازم جانبی دوربین مدار بسته می توان به دستگاه های ذخیره سازی DVR , NVR و کابل و لنز و پایه و منبع تغذیه اشاره کرد.

ارائه راهکار های اصولی از جمله : براورد نیازهای جاری و آتی ، برآورد هزینه های مالی، ارائه سناریو های مختلف ، انتخاب و خرید تجهیزات (قابلیت های فنی ،برند ، خدمات پس از فروش ،جانمایی و نقشه ) از جمله خدماتی است که در این بسته پیش بینی شده است.